<

Yeni anti-Semitler kimler?

Yeni anti-Semitler kimler?

Türkiye de anti-Semitizm var mı? Sözü hiç uzatmadan sadede gelelim ve itiraf edelim: Evet, var. Ancak bu ülkede anti-Semit arayanlar ne Gazze ye destek mitinglerine baksınlar ne de muhafazakâr-dindar kesimlere, pek bulamazlar.
Yeni kuşak anti-Semitler modern, kentli, eğitimli ve laikçi kesimlerden çıkıyor. Bundan dolayı kutlanması gereken iki yazar var, ki bunlara yakın yayın organları İsrail e yönelik tepkiler ve Başbakan ın Davos çıkışıyla anti-Semitizm in tahrik edildiği iddialarını gündeme getirdiler. Oysa bu efendiler in yapmaları gereken, anti-Semitik eğilimleri tahrik eden yayınlara daha fazla aracılık etmemek, yarattıkları çevre ve fikir kirliliğiyle yüzleşmek...
Açıklayalım; son yıllarda Sabetaycılık üzerine yapılan sistematik yayınlarla anti-Semitik bir zihin ve algı dünyası yaratıldı. Sabetaycılık üzerine yazılan abuk sabuk kitapların, internette dolaşan mesajların ve televizyon programlarının haddi hesabı yok. Yaptıkları, açıkça kafatası avcılığı, şecere çöpçülüğü. Memleketin neredeyse tüm kalburüstü aydınları, gazetecileri, akademisyenleri, işadamları ve siyasetçileri Yahudi kökenli dönme/Sabetayist olmakla suçlandılar . Evet suçlandılar, bu kafatası avcıları ve şecere çöpçüleri için Yahudi kökenli olmak bir komplo nun parçası olmakla, suçlu olmakla eşanlamlıydı. Kimse de bu meczupların karalama, itibarsızlaştırma ve etkisizleştirme kampanyalarına ses çıkarmadı. İtham edilen insanlar, bir atasözüne uygun davranmayı tercih ettiler: İte dalaşacağına çalıyı dolaş !
Ulusalcı refleksleri uyarması amaçlanan Sabetaycılık yayınlarıyla çizilen tablodan görülen, memleketin adeta Yahudi kökenliler in istilası altında olduğuydu; yeniden bir ulusal kurtuluş savaşı na hazır olmak gerekiyordu... Meseleyi o kadar abarttılar ki, devletin kurucusunun bile bir Sabetayist olduğunu ima eden yazılar yazdı bu ulusalcı şecere avcıları ; onlara göre Türkiye Cumhuriyeti bile bir Yahudi projesiydi. Hatta İsrail, Yahudilerin kurduğu ikinci devletti. Birincisi mi? Türkiye... Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan hakkında bile Musa nın çocukları yalanları yazıldı.
Eğer bugün anti-Semitizm i konuşacaksak bu yayınlara kimlerin çanak tuttuğunu sormak gerek. Bugün muhafazakârları anti-Semit olmakla suçlamaya yeltenenler, abuk sabuk bu kitaplardan yüz binlerce basarken acaba ne düşündüler? Hadi ismini de koyarak soralım; Doğan Kitapçılık, ilkel bir anti-Semit düşünce biçimine altyapı hazırlayan kitapları nasıl ve neden yayınladı? Bu sistematik iftira makinelerini yayınlamaya ve D&R ların başköşelerinde satmaya devam edecekler mi? Bu iftira ve yalan makinelerini bugün susturmaya karar verseler bile, anti-Semit fikirlerin yayılmasına yaptıkları katkının onuru nu göğüslerinde taşıyacaklar.
Toparlarsak; bugün anti-Semit arayanlar, ulusalcı hareketin yayınlarına, yazarlarına, strateji ve taktiklerine bakmalı. Anti-Semitizm bu hareketin yapıtaşlarından, tutkallarından birisi. Hatta ulusalcı yapılar ile muhafazakâr-dindar kesimler arasında köprüler kurulması için de Sabetaycılık iddiaları ve sözde araştırmaları kullanıldı; Yahudi karşıtlığı zemininde ortak bir söylem ve amaç geliştirilmeye çalışıldı. Laikçi radikallikleriyle dindar kesimlerden uzak düşen ulusalcılar Sabetaycılık etrafında Yahudi düşmanı duruşlarıyla bu kesimlerde etkili olmayı, vatanseverlik lerini ispat etmeyi denediler. Bu cenahtan Kızılelma koalisyonu na takılan üç beş garip böyle bir zeminde ikna edildi.
Sonuçta; Goebbels in ulusalcı çocukları işlerini yaptılar, hem de iyi yaptılar. Korku, kuşku ve çevrelenmişlik duygusu yaratarak, her taşın altında bir Yahudi parmağı bularak, devletin ve toplumun önde gelen her ismine Yahudi kökenli damgası vurarak modern, kentli, eğitimli ve fakat yalnız ve güvensiz kesimler arasında yeni anti-Semitik bir dalga yarattılar. Yalnız, şimdi dönüp de bunun çamurunu başkalarının üzerine atmasınlar.
Anti-Semitizm ve her türlü ırkçılık bir insanlık suçu, bir cinnet ve cinayet fikri. Ancak bunu kimse dindar muhafazakârların üzerine yıkmasın, hele şimdi. Yeni anti-Semitizm ulusalcılığın veled-i zinası.
İhsan Dağı Haber Kaynağı zaman.com.tr Sabetay Sevi, Sabetaycılık Eklenme Tarihi : 12/12/2010Sabetay Sevi, Sabetaycılık

Sabetay Sevi, Sabetaycılık

Sabetaycılık, 17. yüzyılda İzmir ve çevresinde ortaya çıkan Sabatay Sevi in kurucusu olduğu, onu mesih kabul eden, Yahudi Mistisizmine ve Kabbalaya dayanan inanç.(serdarkocaoglu.com.tr)...Sabetay Sevi, Mesih in 1648 de mucizevi şekilde geri döneceğini söyledi. Söz konusu tarih gelip de kıyamet kopmayınca Sabetay Sevi bu tarihi değiştirdi.(guncel.net)..."Türkiye in asıl kurucul... Eklenme Tarihi : 17/11/2011


HABERİ OKU Habis huyumuz şecerecilik ve Yahudiler

Habis huyumuz şecerecilik ve Yahudiler

Eklenme Tarihi : 17/11/2011 radikal.com.tr
HABERİ OKU Sabetayın peşinden gidenler

Sabetayın peşinden gidenler

Eklenme Tarihi : 01/02/2011 cezmiyurtsever.com
HABERİ OKU Sabetay Sevi müzesi açılır mı?

Sabetay Sevi müzesi açılır mı?

Eklenme Tarihi : 12/12/2010 milliyet.com.tr

Sabetay gerçeği

( 12/12/2010 ) ( arsiv.sabah.com.tr )

Aradığınız Beyaz Türke bir türlü ulaşılamıyor

( 12/12/2010 ) ( hurriyet.com.tr )

Sabetay Sevinin Evi Bulundu

( 12/12/2010 ) ( aktifhaber.com )

Sabetaycıların hikayesi

( 12/12/2010 ) ( bugun.com.tr )

Grup seks Sabetayizmin emridir

( 12/12/2010 ) ( hurriyet.com.tr )

Yalçın Küçük ve Soner Yalçına dikkat..

( 12/12/2010 ) ( yenisafak.com.tr )

Evet ben bir Sabetayistim

( 12/12/2010 ) ( hurarsiv.hurriyet.com.tr )

Türkiye Sabetaycılığının yazarı Ilgaz Zorlu mahkeme kararıyla Musevi

( 12/12/2010 ) ( webarsiv.hurriyet.com.tr )

Cumhuriyeti Sabetaycılar mı kurdu?

( 12/12/2010 ) ( internethaber.com )

Sabetaycılar Mesihi boş yere bekledi

( 12/12/2010 ) ( guncel.net )

Hitlere Karşı Sabetay Sevi

( 12/12/2010 ) ( odatv.com )

Sabetaycılık nedir? Sabetaycılar kimlerdir?

( 12/12/2010 ) ( serdarkocaoglu.com.tr )

Sabetay Sevi

( 12/12/2010 ) ( tr.wikipedia.org )