<

Habis huyumuz şecerecilik ve Yahudiler

Habis huyumuz şecerecilik ve Yahudiler

Bir taşla bir orman dolusu kuş vurulmuş vaziyette. Ne okul kalıyor ne Hıristiyanlık ne Sabetayistlik ne Fransızlık.
Bizde çokkültürlülükten çok şecerecilik var.
İçimize sindirdiğimiz; içimize işleyen ananemiz karşımızdaki kişinin farklılığını zenginlikten saymak değil, deşmek, yabancı yahut etnik düşmanlığa varacak şekilde irdelemektir.
İşte bizim bu habis tecessüsümüz, bu berbat huyumuz bakın modern Türkiye nin hangi alanlarında sahneye nasıl çıkıyor?
Prof. Büşra Ersanlı KCK operasyonları kapsamında gözaltına alındıktan bir gün sonra gazeteye benzeyen bir yayında ve ardından onlarca internet sitesinde "Ersanlı nın Yahudi sevgilisi başlıklı haberler çıktı. Eski eşinin Yahudi olması bir suçun kanıtıymışçasına.
Bir yıl önce bu hikâyenin bir türünü yaşamıştık, "Generallerin Yahudi Damatları başlıklı haberde.
Haziran 2010 da Pınar Doğan Rodrik ve eşi Dani Rodrik nüfus cüzdanlarının, Aslı Iğsız ise pasaportunun bir kopyasını gazeteye benzeyen bir yayında gördü.
Pınar Doğan, 1 numaralı Balyoz sanığı Çetin Doğan ın, Aslı Iğsız ise İnternet Andıcı davasının sanığı Hasan Iğsız ın kızı.
Sadece bu nedenle şecereleri çıkartılmıştı. Yargılanan askerlerin kızı olmak hayat ağaçlarını, kişisel bilgilerini taşıyan belgeleri kamuya açma şartı getiriyordu. (Ki belirteyim: Aslı Iğsız ın eşi bir İspanyol ama Yahudi değil. Ama diyelim ki Yahudi.)
Şecerenizin çıkartılması için illa da asker yakını olma şartı yok. İslam diniyle ilgili "rahatsız edici bir yorum yapın, tamam. Mesela geçen gün Hakkı Devrim in başına geldi. Okan Bayülgen in programında Kuran ı "Muhammed in sözleri" diye tanımladıktan hemen sonra hakkında çıkan haberden bir kuple: "Hakkı Devrim in eşi Gülseren Devrim in annesi Ayşe Kadriye Cankat ın Hıristiyan olduğu öğrenildi. Cankat Ailesi Sabetayist kökenli ailelerden biri olarak biliniyor. Hakkı Devrim in oğlu Serdar Devrim in de Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar İstanbul Vadisi üyesi olduğu öğrenildi. Kerim Serdar Devrim in eşi de Brigitte Devrim adlı bir Fransız. Hakkı Devrim in diğer oğlu Selim Can Devrim in de FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi mezunu olduğu öğrenildi. Bu okul Sabetayist Karakaşların okulu olarak biliniyor." Bir taşla bir orman dolusu kuş vurulmuş vaziyette. Ne okul kalıyor ne Hıristiyanlık ne Sabetayistlik ne Fransızlık...
Yeni Şafak tan Abdülkadir Selvi nin pazartesi günkü "İmralı nın güvenliğini sağlayan şirket" başlıklı yazısı da tastamam bir şecerecilik örneği: "Öcalan ı koruyan güvenlik kameraları ve ses kayıt sistemlerini kuran Pronet, 1995 te Yahudi asıllı Alp Saul, Beri Koronya ve İshak İbrahimzadeh tarafından kuruluyor.
Şirketin ortakları ve yönetim kurulu üyeliklerinin çoğunluğunu yine Yahudi asıllı işadamları oluşturuyor. Kuruculardan İshak İbrahimzadeh, Türk Musevi Cemaati Başkanvekili. Pronet in genel müdürü Metin Kastro ise yine Yahudi asıllı bir işadamı. Kastro, aynı zamanda, Balat Or-Ahayim Musevi Hastanesi Vakfı nın yönetim kurulu üyesi." Vay ki ne vay… Hey ki ne hey… Şirketin şeceresine bakın, Kürt sorununu bir nevi çözün! Selvi, yazısını "Terörle mücadelede büyük umutlarla aldığımız Heronların durumu ortada. Biz ise İmralı nın güvenlik sistemini Yahudi asıllı, İsrail-Türk, çifte vatandaşlık kimliğine sahip kişilere emanet ediyoruz" cümlesiyle taçlandırıyor. Yahudi eşittir "arkadan iş çevirir , Yahudi eşittir terörü destekler, alt mesajlarıyla.
Şecerecilik bir devlet geleneği, bir halk karakteri olarak büyüyüp serpiliyor ve terbiyesiz bir silaha dönüşüyor.
Ama nasıl büyümesin, nasıl serpilmesin? Cumhurbaşkanımız yedi ceddinde Ermeni olmadığını sayfalar dolusu bir metinle kanıtlama gayretine düşünce..
Başbakanımız "Ne Yahudiliğimiz ne Ermeniliğimiz ne affedersiniz Rumluğumuz kaldı" diye başka şecerecilere sitem edince.. Zerdüştlüğü, Aleviliği en kötü sıfatların en kötüsüymüş gibi işaret edince..
Hiçbir "etkili kişi çıkıp da "Ne varmış Yahudiysem, Ermeni olsam ne olur" demeyince.. Olacağı budur. Daha çok "Yahudi sevgililer , "Yahudi damatlar , nüfus kâğıtları, pasaport kopyaları, şirket yönetim kurulu listeleri görürüz.Çokkültürlü memleketimizin zenginliği olarak.
EZGİ BAŞARAN Haber Kaynağı radikal.com.tr Sabetay Sevi, Sabetaycılık Eklenme Tarihi : 17/11/2011Sabetay Sevi, Sabetaycılık

Sabetay Sevi, Sabetaycılık

Sabetaycılık, 17. yüzyılda İzmir ve çevresinde ortaya çıkan Sabatay Sevi in kurucusu olduğu, onu mesih kabul eden, Yahudi Mistisizmine ve Kabbalaya dayanan inanç.(serdarkocaoglu.com.tr)...Sabetay Sevi, Mesih in 1648 de mucizevi şekilde geri döneceğini söyledi. Söz konusu tarih gelip de kıyamet kopmayınca Sabetay Sevi bu tarihi değiştirdi.(guncel.net)..."Türkiye in asıl kurucul... Eklenme Tarihi : 17/11/2011


HABERİ OKU Sabetayın peşinden gidenler

Sabetayın peşinden gidenler

Eklenme Tarihi : 01/02/2011 cezmiyurtsever.com
HABERİ OKU Sabetay Sevi müzesi açılır mı?

Sabetay Sevi müzesi açılır mı?

Eklenme Tarihi : 12/12/2010 milliyet.com.tr
HABERİ OKU Yeni anti-Semitler kimler?

Yeni anti-Semitler kimler?

Eklenme Tarihi : 12/12/2010 zaman.com.tr

Sabetay gerçeği

( 12/12/2010 ) ( arsiv.sabah.com.tr )

Aradığınız Beyaz Türke bir türlü ulaşılamıyor

( 12/12/2010 ) ( hurriyet.com.tr )

Sabetay Sevinin Evi Bulundu

( 12/12/2010 ) ( aktifhaber.com )

Sabetaycıların hikayesi

( 12/12/2010 ) ( bugun.com.tr )

Grup seks Sabetayizmin emridir

( 12/12/2010 ) ( hurriyet.com.tr )

Yalçın Küçük ve Soner Yalçına dikkat..

( 12/12/2010 ) ( yenisafak.com.tr )

Evet ben bir Sabetayistim

( 12/12/2010 ) ( hurarsiv.hurriyet.com.tr )

Türkiye Sabetaycılığının yazarı Ilgaz Zorlu mahkeme kararıyla Musevi

( 12/12/2010 ) ( webarsiv.hurriyet.com.tr )

Cumhuriyeti Sabetaycılar mı kurdu?

( 12/12/2010 ) ( internethaber.com )

Sabetaycılar Mesihi boş yere bekledi

( 12/12/2010 ) ( guncel.net )

Hitlere Karşı Sabetay Sevi

( 12/12/2010 ) ( odatv.com )

Sabetaycılık nedir? Sabetaycılar kimlerdir?

( 12/12/2010 ) ( serdarkocaoglu.com.tr )

Sabetay Sevi

( 12/12/2010 ) ( tr.wikipedia.org )