<

Pkk eylemcilerine bursu böyle savundu

Pkk eylemcilerine bursu böyle savundu

ÇYDD ve ÇEV yöneticilerinin yargılandığı davada, ÇYDD Genel Sekreteri Fatma Nur Gerçel PKK sempatizanlarına burs vermelerini böyle savundu.
Ergenekon soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri ile üyelerinden oluşan 8 kişi hakkındaki davanın sonraki iki duruşması 18 ve 20 Ocak 2012 tarihlerinde görülecek.
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada savunmasını yapanÇYDDGenel Sekreteri Fatma Nur Gerçel, Cumhuriyet Mitingleri nin iddianamede yer almasının insanların eylem hakkının elinden alındığının göstergesi olduğunu öne sürerek, ÇYDD, vali ve kaymakamların istek yazıları ile eğitime destek vermiştir. Ele geçirildiği iddia edilen CD lerdeki görsel ve bilgiler ile şahsi suçlama yapılmamalıdır. Bu dokümanların hukuka uygunluğu da değerlendirilmelidir diye konuştu.
Fatma Nur Gerçel in savunmasının ardından çapraz sorgusuna geçildi.
Mahkeme başkanı Mehmet Hamzaçebi, Gerçel e Bedir Seferoğlu ile nasıl bir ilişkisinin olduğunu sorması üzerine Gerçel, Seferoğlu ile 20 yıldır birlikte yaşadığını kendisinin bu işler ile bir ilgisinin olmadığını söyledi.
Mahkeme Başkanı Hamzaçebi, Gerçel e ÇYDD nin öğrencilere burs verme kriterlerinin neler olduğu sorusuna Gerçel, derneğin yüksek öğretim ve orta öğretim şeklinde iki burs verdiğini, resmi kurumlardan gelen burs talepleri üzerinde inceleme yaptıklarını belirterek Öğrenci ailelerinin maddi durumlarına bakılıp ihtiyaçları doğrultusunda hareket edilir. Burslar öğrenim süresi bitince ya da öğrencinin isteğiyle kesilebilir diye yanıt verdi.
Mahkeme Başkanı Hamzaçebi, Gerçel e, ÇYDD nin burs verdiği 30 öğrencinin PKK lehine eylemlerde bulunduğu polislerce belirlenmiştir. Bu kişilerin bir kısmına burs dağıtımlarının devam ettiği görülüyor. Bu duruma ne diyeceksiniz? diye sordu.
Gerçel de, Bizim için önemli olan öğrencilerin savcılıktan aldığı iyi hal kağıdıdır. Bu tamamen kolluk görevlilerinin içinde yaptığı işlemlerle ilgili bir durumdur. Bu isimler ve eylemler mahkeme kararı değildir. Konuya ilişkin belgeleri mahkemenize sunacağız dedi.
Hamzaçebi, Gerçel e, Cumhuriyet Mitinglerine ÇYDD olarak nasıl bir yapılanma ile katıldıkları sorusunu yöneltti. Derneğin üyeleriyle birlikte mitinglere katıldıklarını söyleyen Gerçel, derneğin toplu gösteri yapma hakkının olduğunu ve bunun dışında organizasyonun bir parçası olduklarını kaydetti.
Mahkeme BaşkanıncaMustafa BalbayveTuncay Özkanile herhangi bir ilişkisinin olup olmadığı sorulan Gerçel, Bu kişilerle hiçbir ilişkim yoktur cevabını verdi.
Gerçel in avukatı Hüseyin Ersöz de, müvekkilinin dernek kapsamında çalışmalarını sürdürdüğünü, isnat edilen suçun gerçekliği olmadığını öne sürdü.
Müvekkilinin delilleri karartma ve kaçma şüphesinin olmaması gerekçesiyle davadan vareste tutulmasını talep eden Ersöz, Gerçel in beraatını istedi.
Sanık eski ÇEV Başkanı Gülseven Yaşer hakkındaki yakalama ve kırmızı bültenle arama kararının devamına hükmeden mahkeme heyeti,İstanbulİl Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğünden ÇYDD ve ÇEV ile ilgili olarak BDDK murakıplarınca hazırlanan çalışmanın değerlendirilmesine ilişkin bilgi ve belgeler ile varsa bununla ilgili fezlekenin olaylı suretinin istenmesine karar verdi.
Mahkeme heyeti, savunmaları alınmayan sanık müdafilerinin taleplerini celse arasında yazılı olarak bildirmeleri halinde duruşma günü beklenmeksizin değişik iş kararı ile değerlendirilmesini kararlaştırarak, sonraki iki duruşma için 18 ve 20 Ocak 2012 tarihlerini belirledi. Haber Kaynağı samanyoluhaber.com Polis, Öğrenci, Protesto, Dayak, Siyaset Eklenme Tarihi : 18/07/2011Polis, Öğrenci, Protesto, Dayak, Siyaset

Polis, Öğrenci, Protesto, Dayak, Siyaset

Türkiyeye masum öğrenciler olarak sunulan göstericiler şiddet ve işgal eylemlerinin baş aktörü çıktı.(samanyoluhaber)...CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbulda protesto gösterisine katılan ve sabah saatlerinde TBMMye alınmayan öğrencilerle görüştü.(haber10)...Eylemde çocuğunu düşürdü, gazetelere, TVlere açıklamalar yapıyor ama ailesi tüm bu olup biten... Eklenme Tarihi : 26/07/2011


HABERİ OKU İzmirde üniversiteli bombacı

İzmirde üniversiteli bombacı

Eklenme Tarihi : 26/07/2011 stargazete.com
HABERİ OKU Liseli eylemlerini Tkp ve Sdp yönlendiriyor

Liseli eylemlerini Tkp ve Sdp yönlendiriyor

Eklenme Tarihi : 17/04/2011 haber50.com
HABERİ OKU Siz bir Provokatör müsünüz?

Siz bir Provokatör müsünüz?

Eklenme Tarihi : 12/03/2011 haberprogram.com

Siyasalda Sol Gruplar Arasında Kavga

( 01/03/2011 ) ( hukukla.net )

Chpli Gökten Kuva-yi Milliye benzetmesi

( 01/02/2011 ) ( radikal.com.tr )

Provokasyon çağrısı

( 01/02/2011 ) ( stargazete.com )

Chpli Gökün sokak çatışması tehdidi

( 27/01/2011 ) ( haberpan.com )

Bölücü örgütler kaos için birleşmiş

( 26/01/2011 ) ( zaman.com.tr )

Batum, protestocu öğrencilere faşist dedi

( 08/12/2010 ) ( 8sutun.com )

Masum öğrenciler şiddet eylemlerinin baş aktörü çıktı

( 08/12/2010 ) ( samanyoluhaber.com )

Hem iktidara hem muhalefete...

( 08/12/2010 ) ( radikal.com.tr )

Protestocu öğrenciler Kılıçdaroğlu ile görüştü

( 08/12/2010 ) ( haber10.com )

Protestocu öğrencilerin ne istediğini bilen var mı?

( 08/12/2010 ) ( timeturk.com )

Protestocu öğrenciler Meclise alınmadı

( 08/12/2010 ) ( cnnturk.com )

Chp İzmir Milletvekili Canan Arıtman, eylemcilerle birlikte slogan attı

( 08/12/2010 ) ( aktifhaber.com )

Bebeği Arkadaşları mı Düşürdü?

( 08/12/2010 ) ( aktifhaber.com )

Burada bir gariplik yok mu?

( 08/12/2010 ) ( habervaktim.com )

Polis tekmesi bebek düşürttü iddiası

( 08/12/2010 ) ( aksam.com.tr )

Tekmelerden bebeğini düşürdü

( 08/12/2010 ) ( kanaldhaber.com.tr )

İki Can İle İşin Ne Kızım Mitingde

( 08/12/2010 ) ( haberbiz.com )

Polis, öğrenci, gösteri, dayak

( 08/12/2010 ) ( bugun.com.tr )

Arıtmana İzmirde protesto şoku

( 08/12/2010 ) ( ensonhaber.com )