<

Galatasaraylılar yürüdü, Demirören kepenk kapattı

Galatasaraylılar yürüdü, Demirören kepenk kapattı

İstanbul Valiliği,Galatasaray taraftar grubunun Türkiye Futbol Federasyonu nun (TFF) şike ve teşvik iddialarına yönelik aldığı kararlara tepki amacıyla yapacağı yürüyüşe izin vermedi ancak Galatasaraylı taraftarlar Taksim de yürüyüş gerçekleştirdi, polis gruba müdahale etti. Galatasaraylı taraftarların yürüyüşü nedeniyle İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Demirören AVM nin kepenkleri indirildi.
Galatasaraylı taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu nun (TFF) şike ve teşvik primi iddialarına yönelik aldığı kararı Taksim de protesto etti.
Taraftar grubu UltrAslan ın öncülüğünde İstiklal Caddesi ndeki Galatasaray Lisesi önünde toplanan binlerce sarı-kırmızılı taraftar, federasyon kararını protesto etmek amacıyla Taksim Meydanı na yürüdü. Yoğun güvenlik önlemleri altında yürüyüşlerini gerçekleştiren Galatasaraylı taraftarlar, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım aleyhine sık sık tezahüratta bulunarak, TFF yönetimini istifaya davet ettiler. Sarı-kırmızılılar zaman zaman İstifa, istifa, federasyon istifa , Yeter Yıldırım Demirören , Şike, para, işte Fener işte , Tünel kazsana, tünel kazsana, Aziz Yıldırım tünel kazsana şeklinde sloganlar attılar.
Emniyet güçleri, taraftarların yürüyüşü sırasında İstiklal Caddesi nde Demirören e ait alışveriş merkezinin önünde önlemler aldı. Yürüyüş sırasında alışveriş merkezinin kepenkleri indirilirken, bir grup emniyet görevlisi ve 2 toplumsal müdahale aracı da merkezin önünde bekledi.
YÜRÜYÜŞ SIRASINDA GERGİNLİK
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) nin, futbolda şike iddialarına yönelik aldığı kararı protesto etmek isteyen Galatasaraylı taraftarlarla polis arasında gerginlik yaşandı. Taraftarların İstiklal Caddesi nde attığı torpil ve maytaplar paniğe neden oldu.
TFF nin futbolda şike iddialarına yönelik kararını protesto etmek isteyen yaklaşık 4 bin Galatasaray taraftarları, Beyoğlu Galatasaray Meydanı nda bir araya geldi. İstiklal Caddesi üzerinden Taksim Meydanı na yürüyüşe geçen gruba polis engel olmaya çalıştı. İstiklal Caddesi polis tarafından kapatıldı. Taraftarlar ise Galatasaray bayrakları ve pankartlarla, slogan atarak yürümeyi sürdürdü. İstiklal Caddesi ne attıkları maytap ve torpiller ise paniğe neden oldu.
-Basın açıklaması-
Galatasaraylı taraftarlar, Taksim Meydanı na geldiklerinde bir süre oturup protestolarını sürdürdü. Bu sırada UltrAslan Genel Koordinatörü Oğuz Altay, basın açıklamasını okudu.
Altay, bazı nedenlerden dolayı yürüyüşlerini yasallaştıramadıklarını ifade ederek, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu nda 6 Mayıs Pazar günü Beşiktaş ile yapacakları maç öncesinde gerekli izinleri alarak tekrar bir yürüyüş düzenleyeceklerini dile getirdi.
Oğuz Altay, Galatasaray ın şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmanın içine çekildiğini iddia ederek, Biz Galatasaray ın bu sürecin içinde olmadığını bildiğimiz için ortamı daha da gerginleştirmek istemedik. Ama Galatasaray sahipsiz değil. Bunun bilinmesini istiyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu nu yöneten başkan daha önceki spor hayatında başarısız olduktan sonra gözünü Türkiye Futbol Federasyonu na çevirdi. Yeni hedefi bu. Ancak bilinmesini istiyoruz ki sonuna kadar takipçisi olacağız dedi.
Federasyonun aldığı kararın hem hukuk, hem ahlak yönünden skandal niteliğinde olduğunu savunan Altay, şunları kaydetti:
Bu, TFF nin acziyetinin ve Türk futbolunu yönetme konusundaki yetersizliğinin kanıtıdır. TFF yaptığı icraatlarla adeta ülkemiz sınırları içinde şikeyi serbest bırakmıştır. Bu karara imza atanlar yalnızca UEFA ve FIFA nezdinde değil, kamu vicdanında da hak ettikleri cezayı görmeye mahkumdurlar. Türkiye Futbol Federasyonu bağlı bulunduğu uluslararası kurumlara ve kurullara baş kaldıran bir anlayışla hem futbolumuzun geleceğini, hem de ülkemizin itibarını riske atmıştır. Yıldırım Demirören in kararlarına dayanak gösterdiği ve şikenin sahaya yansımadığı şeklinde görüş bildirdiğini ifade ettiği Etik Kurulu raporunu derhal kamuoyuna açıklama zorunluluğu vardır.
Ne Galatasaray ı bu kirli oyunun içine çekmeye çalışan TFF, ne de sergilenen garabeti alenen ya da kapalı kapılar arkasında destekleyen çevreler, Galatasaray ı taca atacak güce ve çapa sahip değildir. Galatasaray taraftarı buna müsaade etmez ve geçmişte olduğu gibi bu oyunu bozmasını da bilir. Türkiye Futbol Federasyonu nun gelinen noktada Türk futboluna verebileceği en büyük hizmet acilen kamuoyundan özür dileyerek istifa etmesidir.
Oğuz Altay, ortaya çıkan sonucun sorumlularından birinin de yayıncı kuruluş olduğunu iddia ederek, Galatasaray taraftarlarının aboneliklerini iptal edilmesine yönelik kampanyanın süreceğini söyledi.
Altay, yürüyüşlerinin eş zamanlı 23 ilde ve 13 ülkede yapıldığını ifade ederek, Türkiye Futbol Federasyonu na ve UEFA nın İsviçre deki merkezine protesto amaçlı siyah çelenk bırakıldığını dile getirdi.
Bu arada, Galatasaraylı taraftarların yürüyüşüne Trabzonsporlu bazı taraftarların katılması da dikkati çekti.
Sarı-kırmızılı taraftarlar, Taksim Meydanı nda bir süre daha slogan atarken, daha sonra buradan ayrıldılar.
-İzin verilmediği halde yürüdüler-
Taraftarlar, İstanbul Valiliği nin yürüyüşün yapılmasına izin verilmeyeceğini açıklamasına rağmen protestolarını gerçekleştirdiler.
İstanbul Valiliği nin öğle saatlerinde, Yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu na aykırı olduğu ve kamu düzenini sarsıcı bir nitelik taşıması nedeniyle söz konusu yürüyüşe Emniyet güçlerimizce izin verilmeyecektir açıklamasına rağmen taraftarlar protesto yürüyüşünü yaptı.
GALATASARAY TARAFTARLARINDAN TFF YE SİYAH ÇELENK
Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Türkiye Futbol Federasyonu na siyah çelenk bıraktı.
Türkiye Futbol Federasyonu nun İstinye de bulunan binasına gelen bir grup Galatasaray taraftarı, üzerinde UltrAslan yazan siyah çelengi giriş kapısına koydu. Çelenk ile poz veren taraftarlar herhangi bir açıklama yapmadan sessizce dağıldılar.
ANKARA DA DA PROTESTO EDİLDİ
Galatasaray ın taraftar grubu Ultrarslan Türkiye Futbol Federasyonu nun (TFF) şike ve teşvik iddialarına yönelik aldığı kararı, federasyonunun Ankara daki merkezine yürüyerek protesto etti. Taraftarlar, federasyonu istifaya davet etti.
TFF, şike soruşturması kapsamında aralarında Galatasaray ın da bulunduğu 16 takımı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu na (PFDK) sevk edilmesinin ardından Galatasaray ın taraftar grubu Ultraslan soluğu federasyonun Ankara da bulunan merkezinde aldı. Futbola Yıldırım düşürmeyin , 58 inci dakikada topa dokunma dövizleri taşıyan grup, Yeter Yıldırım Demirören yeter , Federasyon istifa sloganları attı.
Ankara Ultraslan Tirübün Lideri Selim Dirim, federasyonun 10 yıldır süren şike süreciyle ilgili kararıyla rezaletin üzerine tüy diktiğini söyledi. Kararı hem hukuk hem de ahlak yönünden skandal olarak niteleyen Dirim, "Bu kararlar TFF nin aczinin ve Türk futbolunu yönetme konusundaki yetersizliğinin kanıtıdır. Şikeye ceza vermek yerine şikeyi örtbas etmek ve adeta şike yapanları ödüllendirip cesaretlendirmek anlamına gelen düzenlemelerle kamuoyu resmen ve alenen aptal yerine konulmuştur." dedi.
TFF nin yaptığı icraatlarla adeta ülkemiz sınırları içerisinde şikeyi serbest bıraktığını ifade eden Dirim, şikenin üzerini kapatmanın ve şike yapanlara kol kanat germenin şike yapmaktan daha seviyesiz olduğunu kaydetti. TFF nin futbolun geleceğini ve ülkenin itibarını riske attığını belirten Dirim, federasyonun Türk Futboluna verebileceği en büyük hizmetin acilen kamuoyundan özür dileyerek, istifa etmesi olduğunu belirtti.
Eylem nedeniyle Çevik Kuvvet ekipleri federasyon önünde yoğun güvenlik önlemi aldı. Yapılan açıklamanın ardından taraftarlar slogan atarak buradan olaysız bir şekilde dağıldı.
KAYSERİ
Kayseri de bulunan Galatasaraylı taraftarlar Türkiye Futbol Federasyonu nu şike davasıyla ilgili aldığı kararı Futbol Federasyonunun Kayseri İl Temsilciliği önünde toplanarak meşaleler yakarak protesto etti.
Futbol Federasyonu nun Kayseri İl Temsilciliği önünde toplanan yaklaşık 60 Galatasray taraftarı adına açıklama yapan Metin Akkoç, "Futbol Federasyonu 10 aydır sulandırılan şike süreciyle ilgili kararıyla rezaletin üzerine tüy dikmiştir. Hukuk ahlak yönünden skandal niteliğindeki kararlar TFF nin aczini ve Türk futbolunu yönetme konusundaki yetersizliğinin kanıtıdır" dedi.
Akkoç, "Adeta şike yapanları ödüllendirildiği ve cesaret verdiğini ileri sürdüğü kararın kamuoyunu aptal yerine koyduğunu söyleyerek şu şekilde konuştu: "
Ne Galatasaray ı bu kirli oyunun içine çekmeye çalışan TFF ne de sergilenen garabeti alenen ya da kapalı kapılar arkasında destekleyen çevreler Galatasaray ı taca atacak güce ve çapa sahip değildir. Galatasaray taraftarı buna müsaade etmez ve geçmişte olduğu gibi bu oyunu bozmasını da bildi. Gelinen aşamada susmak, rezilliğin bir parçası olmak anlamına geleceğinden bugünden itibaren sesimizi her gün daha fazla yükseltecek ve bu kepazeliğin hesabı verilene kadar da susmayacağız" şeklinde konuştu.
Sarı-kırmızılı taraftarlar, Futbol Federasyonu Kayseri İl Temsilciliği önünden Cumhuriyet meydanına kadar protesto yürüyüşü yaptı. Galatasaray taraftarı İstifa istifa federasyon istifa , Yeter Yıldırım Demirören yeter sloganları attı.
VALİLİKTEN GALATASARAY A İZİN YOK
İstanbul Valiliği, Galatasaray taraftar grubunun Türkiye Futbol Federasyonu nun (TFF) şike ve teşvik iddialarına yönelik aldığı kararlara tepki amacıyla bugün saat 16.00 da Taksim de yapacağı yürüyüşe izin verilmeyeceğini bildirdi.
İstanbul Valiliği nin internet sitesinde yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
Bugün saat 16.00 da Galatasaray Kulübü taraftarlarının Galatasaray Lisesi önünden Taksim e doğru geniş taraftar kitlesi ile birlikte yürüyeceklerini duyurarak, taraftarlarına bu yürüyüşe katılmaları için yoğun çağrıda bulundukları görülmüştür. Ancak; taraftar sitelerinden bu çağrıyı yapan ilgililerin resmi makamlara herhangi bir müracaatları yoktur.
Yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu na aykırı olduğu ve kamu düzenini sarsıcı bir nitelik taşıması nedeniyle söz konusu yürüyüşe, emniyet güçlerimizce izin verilmeyecektir. Galatasaray kulübümüzün değerli taraftarlarının, yasal olmayan bu çağrıya katılmamalarını ve kanuna aykırı olan bu eyleme itibar etmemeleri uygun olacaktır. Haber Kaynağı stargazete.com Futbol Şike Eklenme Tarihi : 06/05/2012Futbol Şike

Futbol Şike

Türk futbolu şikeye battı! (habertürk)...Bahis operasyonu kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen operasyonda 50ye yakın kişi gözaltına alındı.(ntvmsnbc)...Spor medyası bu sorunun cevabını tartışıyor: Fenerbahçe küme düşer mi?(spordabugun)...... Eklenme Tarihi : 06/05/2012


HABERİ OKU Şike yapan küme düşsün

Şike yapan küme düşsün

Eklenme Tarihi : 10/01/2012 hurriyet.com.tr
HABERİ OKU Aziz Yıldırımdan önemli açıklamalar...

Aziz Yıldırımdan önemli açıklamalar...

Eklenme Tarihi : 11/12/2011 cnnturk.com

Şike İddianamesinden: Aziz Yıldırım Tam Bir Korku İmparatorluğu Kurmuş!

( 11/12/2011 ) ( turktime.com )

Şike soruşturmasında Gümüşdağ gözaltında

( 20/11/2011 ) ( cnnturk.com )

Şikede ceza indirimi

( 17/11/2011 ) ( yenisafak.com.tr )

1 numaradan sürpriz itiraf!

( 17/11/2011 ) ( spordabugun.com )

Şike yapan düşecek

( 29/10/2011 ) ( stargazete.com )

Platiniye şike desteği

( 18/10/2011 ) ( haber3.com )

Şikeye hapis de yok

( 27/09/2011 ) ( ajansspor.com )

G.Saray şike yaptı mı?

( 06/09/2011 ) ( fotospor.com )

Şike suç, kurallar evrenseldir

( 04/09/2011 ) ( tr.eurosport.com )

Fenerbahçe ligden çekiliyor mu?

( 25/08/2011 ) ( spor.milliyet.com.tr )

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligine katılamayacak

( 25/08/2011 ) ( ntvspor.net )

Şike soruşturması çok sulandırıldı

( 25/08/2011 ) ( cnnturk.com )

Borsadaki şike çalımına Spk dan markaj...

( 18/08/2011 ) ( sabah.com.tr )

Küme düşme yok, mahkeme beklenecek!

( 13/08/2011 ) ( htspor.com )

Malatyadan şikeye suç duyurusu

( 09/08/2011 ) ( zaman.com.tr )

Metrise gittiğimizde dağıldık

( 09/08/2011 ) ( yenisafak.com.tr )

Önder Turacı Hakkında Şike Suçlaması

( 07/08/2011 ) ( aktifhaber.com )

Yüzde yüz şike itirafı

( 07/08/2011 ) ( sporx.com )

Şike soruşturmasında Hsyk devrede

( 07/08/2011 ) ( sabah.com.tr )

Şike Fenerbahçeye zirve yaptırdı

( 04/08/2011 ) ( stargazete.com )

Şike yapmak davranış bozukluğudur

( 04/08/2011 ) ( sabah.com.tr )

Alex şikeyi biliyormuş

( 04/08/2011 ) ( ihlassondakika.com )

Şike teklif ettiler, kabul etmedim

( 01/08/2011 ) ( posta.com.tr )

Uefa Yunanistanda iki takım küme düşürüldü

( 30/07/2011 ) ( zaman.com.tr )

Fenerbahçe Belediye mi oluyor?

( 30/07/2011 ) ( haber.gazetevatan.com )

Mhpli vekil: Ligden 3 takım düşürüldü

( 30/07/2011 ) ( posta.com.tr )

Düşmeyi engelleyecek madde bulundu

( 30/07/2011 ) ( spordabugun.com )

Uyanık: İspiyoncu değilim

( 26/07/2011 ) ( spor.milliyet.com.tr )

Şike operasyonu siyasi değil

( 26/07/2011 ) ( fotomac.com.tr )

İsmail Uyanık, Zamanında ben de şike girişiminde bulundum dedi

( 26/07/2011 ) ( haber50.com )

Süper Lige şike ayarı verildi

( 26/07/2011 ) ( stargazete.com )

Yıldırım: Tayfurun günahı ne?

( 26/07/2011 ) ( zaman.com.tr )

Erol Köseden müzikal şike bombası

( 25/07/2011 ) ( takvim.com.tr )

Şikede şoke eden kayıtlar...

( 25/07/2011 ) ( spor.bugun.com.tr )

Cübbeli Hocadan şike yorumu

( 25/07/2011 ) ( gercekgundem.com )

3 maçta şike teklifi aldım

( 23/07/2011 ) ( htspor.com )

Şike soruşturması borsaya sıçradı

( 23/07/2011 ) ( spor.bugun.com.tr )

Basına saldırı: Maç iptal!

( 23/07/2011 ) ( cumhuriyet.com.tr )

Kulüpler el ele şampiyon şike

( 18/07/2011 ) ( yenisafak.com.tr )

Uefa şike açıklaması

( 18/07/2011 ) ( spor.haber.pro )

İki futbolcu şikeyi kabul etti

( 18/07/2011 ) ( sabah.com.tr )

İtiraf yok

( 15/07/2011 ) ( spor.ekolay.net )

Merak edene şikenin belgesi!

( 15/07/2011 ) ( kanalturk.com.tr )

Beşiktaş Türkiye Kupasını iade etti

( 15/07/2011 ) ( radikal.com.tr )

Şikenin Taktiği ve Yıldırım

( 15/07/2011 ) ( prizmahaber.com )

Yarış atı alıp şike yapmış

( 15/07/2011 ) ( hurriyet.com.tr )

Çarşı şikeye de karşı!

( 15/07/2011 ) ( kanalturk.com.tr )

Tayfur Havutçu ve Serdar Adalı dahil 5 kişi tutuklandı

( 13/07/2011 ) ( haberaktuel.com )

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener gözaltına alındı

( 11/07/2011 ) ( spordabugun.com )

Cezaevi önünde taraftarlar birbirine girdi

( 11/07/2011 ) ( gundem.milliyet.com.tr )

Galatasaraya şike freni!

( 11/07/2011 ) ( spor.mynet.com )

Şikeye karışanlara ömür boyu men

( 11/07/2011 ) ( dunya.com )

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Metriste

( 11/07/2011 ) ( yenisafak.com.tr )

Sezer: Yakalanırsak büyük skandal olur

( 11/07/2011 ) ( stargazete.com )

Dünyada şikenin tarihçesi

( 11/07/2011 ) ( goal.com )

Emniyetten açıklama: 19 maçta şike ve teşvik

( 06/07/2011 ) ( haber.mynet.com )

Şike soruşturması Tffye uzandı

( 06/07/2011 ) ( cnnturk.com )

Aziz Yıldırımla Fenerbahçeyi birbirine karıştırmayın!

( 06/07/2011 ) ( stargazete.com )

Şike, Feneri borsada fena vurdu

( 06/07/2011 ) ( hurriyet.com.tr )

Şike parasını sayarken kameraya yakalandı

( 06/07/2011 ) ( gundem.milliyet.com.tr )

Şike geyikleri

( 06/07/2011 ) ( beyazgazete.com )

Fenerbahçe küme düşer mi?

( 06/07/2011 ) ( spordabugun.com )

Hocam şike yapacağım, günah mı?

( 06/07/2011 ) ( sabah.com.tr )

İşte şike konuşmaları

( 06/07/2011 ) ( medyarazzi.com )

Türk futbolu şikeye battı!

( 06/07/2011 ) ( htspor.com )

Soruşturmada 5 ayak şok etti

( 06/07/2011 ) ( spordabugun.com )

Futbolda şike operasyonu

( 06/07/2011 ) ( ntvmsnbc.com )