<

Odatvden 2010 model Ergenekon dökümanı çıktı

Odatvden 2010 model Ergenekon dökümanı çıktı

Odatv de yapılan aramada Ergenekon medyasının nasıl hareket etmesi gerektiğini anlatan ana metin şeklinde hazırlandığı iddia edilen "Ulusal Medya 2010" isimli bir döküman ele geçirildi
"Ergenekon Silahlı Terör Örgütü iddiasıyla sürdürülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Odatv nin sahibi Soner Yalçın ile Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu tutuklandı. İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi şüphelileri "Ergenekon örgütüne üye olmak , " Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek ve " Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri elde etmek ve yayınlamak suçlarından tutukladı.
"ULUSAL MEDYA 2010 PLANLAMASI
Soner Yalçın ın sahibi olduğu Odatv de yapılan aramalarda stratejik belgeler bulunduğu iddia edildi. Bu belgelerden bir tanesinin ise Ergenekon un medya yapılanması ile ilgili hazırlandığı belirtilen "Ulusal Medya 2010" isimli belge olduğu ifade ediliyor. Belgede Ergenekon sürecinin sulandırılması ve AK Parti iktidarının yıpratılması için yapılacak olanlar ayrıntılı olarak anlatılıyor.
DAVALAR NASIL SULANDIRILACAK?
Odatv de yapılan aramalarda "Ulusal Medya 2010" adında bir belge bulundu. Belge incelendiğinde medya ile ilgili planların olduğu, medyayı yönlendirme çalışmalarının anlatıldığı görüldü. Belgenin ana başlıklarında, Ergenokon, Balyoz ve Poyrazköy gibi davaların boşa çıkarılması, sulandırılması, kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırılması için neler yapılması gerektiği anlatılıyor.
ODATV İNTERNET MEDYASI MERKEZİ
Ulusal Medya 2010 isimli belgenin tüm Ergenekkon medyasının nasıl hareket etmesi gerektiğini anlatan ana metin şeklinde hazırlandığı iddia ediliyor. Yeni bir Ergenekon belgesi olarak nitelenen dökümanda Odatv yi internet medyasının merkezi olarak nitelediği görülüyor. Belgede Soner Yalçın ın devralmaya çalıştığı Halk Tv ile Sözcü Gazetesinin de aynı faaliyetler çerçevesinde kullanılacağını gösteren ibareler olduğu iddia ediliyor.
DEZENFORMASYON NASIL YAPILACAK?
Belgede AK Parti ve Fethullah Gülen Cemaatine karşı yapılacak olan faaliyetler madde madde sıralanıyor. Belgede Ergenekon soruşturmasını yürüten isimlere karşı yapılacak olan medya faaliyetleri de anlatılıyor ve davalara bakan hakim savcı polis gibi kamu görevlilerine yönelik her türlü dezenformasyon faaliyetlerinin önemi vurgulanıyor.
Silivri ye gitti
Tutuklandıktan sonra Metris Cezaevi ne gönderilen Soner Yalçın ve ekibi, akşam saatlerinde Silivri Cezaevi ne nakledildi. Yetkililerden alınan bilgiye göre Soner Yalçın ve Odatv çalışanlarına yönelik soruşturma, Ergenekon davası sanığı Yalçın Küçük e yönelik operasyon sırasında yapılan baskında ele geçen belgeler nedeniyle yaklaşık iki yıl önce başladı. Yalçın ın gözaltına alınmasına neden olduğu iddia edilen Zir Vadisi nde yapılan Ergenekon araması görüntülerinin de dosyada olmadığı öğrenildi.
DİNLEMEYE KARŞI ÖZEL TEDBİR
Soner Yalçın ve Odatv çalışanlarının dinlemeye karşı önlem aldıkları ve bazı prensipler belirledikleri ortaya çıktı. Buna göre cep telefonlarından konuşmadıkları genellikle sabit hatların kullandığı belirlendi. Bilinen mail adreslerinden hususi konuları yazışmayan şahısların, başkalarının mail adreslerini kullandıkları ortaya çıktı. "Benim maile atma, sana göndereceğim mail adresine gönder" ifadeleri dinlemeye takıldı.
Kılıçdaroğlu ndan Halk TV yi istedim
Soner Yalçın ın, CHP nin basın danışmanı Baki Özilhan a gönderdiği bir yazı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun Halk TV nin kendileriyle bir bağlantısı olmadığı yönündeki iddiasını da çürütüyor. Soner Yalçın ın 27 Eylül 2010 tarihinde Baki Özilhan a gönderdiği mektup "Baki Ağabey" hitabıyla başlıyor. Mektubunda 2001 seçimlere sınırlı zaman kaldığını hatırlatan Yalçın "2011 seçimlerinde güçlü bir medyaya ihtiyaç olduğu da CHP için elzemdir. (...) CHP nin güçlü medyası var mı? Maalesef yok" diyor.
EKİBİNDEKİ İSİMLERİ TEK TEK SAYDI
"Bildiğiniz Sayın Kılıçdaroğlu na bu tespitleri yapıp, Halk Tv ye talip olduğumuzu açıkladım" diyen Soner Yalçın, bu işi tek başına yapmayacağını belirtirken, ekibinde yer alan ünlü gazetecileri de tek tek sıraladı. Yalçın ın listesindeki isimlerin hepsinin CHP ye yakın isimler olduğu belirtiliyor. Halk TV nin ölü doğduğunu savunan Yalçın, "Biz Halk Tv ye talibiz. CHP Tv yi bize devretmelidir. Dünyanın hiçbir yerinde parti organları kamuoyunda etkili olamamıştır. (..) Sizden istediğim bu meselenin olup olmayacağının kısa zamanda aydınlığa kavuşmasıdır. Bürokratik işlemlerle iş uzarsa zaman kaybederiz"diyor.
KILIÇDAROĞLU BAYKAL I İKNA EDEMEDİ
Yalçın ın bu mektubu ve yaptıkları görüşmelerin Halk TV nin devredilmesi yönünde Kılıçdaroğlu nda olumlu bir izlenim oluşturduğu ancak Baykal ı ikna edemediği kulislerde ifade ediliyor. Baykal ile de daha önce görüştüğü belirtilen Soner Yalçın a, Baykal ın parayı az bulduğu için televizyonu devretmeye yanaşmadığı da öne sürülüyor. Baykal döneminde aradığı desteği bulamayan Yalçın ın, Kılıçdaroğlu nu ikna ettiği ancak gözaltına alınması nedeniyle işin yarım kaldığı dile getiriliyor. • NEŞE SARIDOĞAN
Gazetecilerin darbe suçu işleme ayrıcalıkları yok
Odatv nin sahibi Soner Yalçın ve internet sitesi çalışanlarının tutuklanmasının ardından Medya Derneği bir açıklama yayınladı. Gazetecilerin mesleki faaliyetlerini yürütürken soruşturma geçirmesi veya mahkemelere düşmesinin kabul edilebilir bir uygulama olmadığını belirtilen Medya Derneği açıklamasında "Ancak meslek dışına çıkarak cunta ve darbe faaliyetlerine iştirak etmek gibi ciddi iddialar söz konusu olduğunda hukukî süreci sonuna kadar beklemek gerekmektedir" denildi. "Herkesin, düşünce ve kanaatlerini açıklama ve yayma hakkına sahip olduğu" hatırlatılan açıklamada "...Darbe girişimi ciddi bir suçtur ve temel haklara karşı işlenmiş bir insanlık ayıbıdır. Hiç bir kimsenin veya meslek grubunun her ne sebeple olursa olsun bu suçu ve bu ayıbı işleme ayrıcalığı bulunmamaktadır" denildi.
"O belge virüs olarak geldi
Barış Terkoğlu nun avukatı Hüseyin Ersöz " Odatv deki bilgisayarlardan bir tanesine gönderilmiş olan bir spam virüs e-postası, o bilgisayarda birtakım dosyalar bırakmıştır. Bunları teknik incelemeyle biz ortaya çıkardık iddiasında bulundu.
Che Guevera nın hayatını okudu
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgulanan Soner Yalçın susma hakkını kullanacağını açıkladığı için kendisine soru sorulmadı. Yalçın, polislerden okumak için kitap istedi. Getirilen kitaplardan Che Gueveranın hayatını anlatan bir kitabı aldı ve gözaltında bulunduğu dönemde okudu.
BÜNYAMİN DEMİRKAN İSTANBUL Haber Kaynağı stargazete.com Düşünce özgürlüğü ve Hakaret Eklenme Tarihi : 19/02/2011Düşünce özgürlüğü ve Hakaret

Düşünce özgürlüğü ve Hakaret

Kimi toplumsal olaylar, terörizmin yıkıcı sonuçları, Batıda ve Doğuda düşünce özgürlüğünün yasallık ve meşruluk sınırlarını yeniden düşünmeye itmiştir.(wikipedia)... Hakaret, dünyanın birçok ülkesinde suç olarak nitelenmiş ve kanunlarla düzenlenmiştir.(turkhukuksitesi)... Egemen Bağış, Avrupa nın Türkiye yi sıkça eleştirdiği basın özgürlüğü konusun... Eklenme Tarihi : 06/05/2012


HABERİ OKU Atatürk olmasaydı babanız belli olmayacaktı

Atatürk olmasaydı babanız belli olmayacaktı

Eklenme Tarihi : 06/05/2012 gazete2023.com
HABERİ OKU Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi ?

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi ?

Eklenme Tarihi : 06/05/2012 haber3.com
HABERİ OKU Fazıl Say dan İslama çirkin saldırı

Fazıl Say dan İslama çirkin saldırı

Eklenme Tarihi : 06/05/2012 haber3.com

Hakaret ve küfür listesi

( 21/08/2011 ) ( arsiv.ntvmsnbc.com )

Chpden mahkemeye hakaret

( 09/08/2011 ) ( samanyoluhaber.com )

80 yıl önce sansürlenen Atanın mektubu bulundu

( 20/06/2011 ) ( cnnturk.com )

Bahçeli millete hakaret eden vekili Mhp yönetimine aldı

( 20/06/2011 ) ( medyarazzi.com )

Chpden Peygamberimize hakaret

( 17/06/2011 ) ( bugun.com.tr )

Sözcü Gazetesinden skandal başlık

( 16/06/2011 ) ( secim2011.samanyoluhaber.com )

Starın dizisi Geniş Aile, Fatiha Suresiyle dalga geçti

( 13/06/2011 ) ( haberaktuel.com )

Chp.org.tr küfür yayınına geçti

( 08/06/2011 ) ( medyarazzi.com )

Kırcadan Ajda Pekkana Ağır Hakaret

( 04/06/2011 ) ( kralmagazin.aktifhaber.com )

Yalakalık değil, duygu fışkırması yaşamış!

( 04/06/2011 ) ( haber.gazetevatan.com )

Uğur Dündardan Ajda Pekkana Hakaret

( 04/06/2011 ) ( ilkelihaber.com )

İslamiyete hakaret eden Chpliler listesi

( 02/06/2011 ) ( samanyoluhaber.com )

Özkök, mini etekle namaz, türbanla şarap istedi!

( 29/05/2011 ) ( cafesiyaset.com )

Genç Mustafa ya hakaret davası

( 20/05/2011 ) ( sabah.com.tr )

Sinir Bozucu Ayet, Son Moda Başörtüsü!!!

( 18/05/2011 ) ( haber365.com )

Karikatür dergisinden Kurana hakaret

( 09/05/2011 ) ( haberayna.com )

Kılıçdaroğlu Allaha dil mi uzattı?

( 06/05/2011 ) ( haber.ekolay.net )

Mukaddese hakaret sınır tanımadı

( 29/04/2011 ) ( stargazete.com )

Kabahat o dönek solcuların

( 27/04/2011 ) ( haberturk.com )

Bir Fransıza yapılacak en büyük hakaret

( 15/04/2011 ) ( haber1.com )

Günaydan tiyatroda hakaret iddiasına yanıt: Densizlik!

( 15/04/2011 ) ( medyafaresi.com )

Önce Türklere hakaret etti sonra ödül verdi

( 08/04/2011 ) ( dunya.milliyet.com.tr )

Zeki Alasyadan Şok Eden Namaz Sözü

( 05/04/2011 ) ( haberler.com )

Çarkçı Kemal için 2 yıl hapis isteniyor

( 05/04/2011 ) ( istanbulhaber.com.tr )

Gürsel Tekinden ekranda yavşak şoku!

( 27/03/2011 ) ( gazeteciler.com )

Ahmet Şık ın kitabı örgütsel doküman mı?

( 25/03/2011 ) ( haber.gazetevatan.com )

Mahkeme: O kitap taslağı bir örgüt yayını, toplayın

( 25/03/2011 ) ( stargazete.com )

Meşru ve doğru düşünce

( 16/03/2011 ) ( zaman.com.tr )

Kahraman sendikacı bir anda yalaka oldu

( 13/03/2011 ) ( toplumsalhafiza.com )

Basın özgürlüğü olmadan düşünce özürlüğü olmaz

( 09/03/2011 ) ( milligazete.com.tr )

Faşist çıkışlarıyla bilinen Mine Kırıkkanat Vatan dan kovuldu!

( 09/03/2011 ) ( medyasavar.com )

Fatih Altaylı, Teke Tek programında tepki gönderen izleyicilere ağır sözlerle hakaret etti

( 01/03/2011 ) ( internethaber.com )

Yine Özdemir İnce! Yine Hakaret!

( 26/02/2011 ) ( analizmerkezi.com )

Penguene bir suç duyurusu daha!

( 23/02/2011 ) ( ihlas.net.tr )

Prof. Yayla: Düşünce Özgürlüğü Olmadıkça İfade Özgürlüğü de Olamaz

( 22/02/2011 ) ( haberajans.com )

1 günde 23 gazeteci 19 ayrı davada yargılandı

( 20/02/2011 ) ( bugun.com.tr )

Gazetecilik değil, kin ve nefret üreten bir site

( 20/02/2011 ) ( zaman.com.tr )

Kanuni, Atatürk ve Said-i Nursi

( 19/02/2011 ) ( stratejikboyut.com )

Milliyetin Küstah yazarından millete hakaret

( 19/02/2011 ) ( birdunyabilgi.net )

Özgürlük sorumluluktur

( 19/02/2011 ) ( yenisafak.com.tr )

Prof. Çekere öfke giderek büyüyor

( 19/02/2011 ) ( hurriyet.com.tr )

Trenden kaçan oğlan Erzurumluyu kızdırdı

( 19/02/2011 ) ( pressturk.com )

Düşünceye atılan bombalar

( 19/02/2011 ) ( zaman.com.tr )

Abd elçisi ilk sözüyle kızdırdı

( 19/02/2011 ) ( radikal.com.tr )

Önder Savdan hac savunması

( 19/02/2011 ) ( bugun.com.tr )

Soner Yalçın suçsuz mu?

( 17/02/2011 ) ( aksam.com.tr )

Başmüzakereci Egemen Bağış Basın özgürlüğü ve hakaret özgürlüğü karıştırılmamalı

( 17/02/2011 ) ( euractiv.com.tr )

Penguen özür diledi

( 17/02/2011 ) ( ntvmsnbc.com )

İnanca karşı hakaret ifade özgürlüğü mü?

( 17/02/2011 ) ( adanahaber.com )

Baruter ilk değil: Dini dogmaya dokunan linç ediliyor

( 17/02/2011 ) ( haber.sol.org.tr )

301 Yetmez, En Az 14 Madde Özgürlüğe Engel

( 17/02/2011 ) ( bianet.org )

Cumhuriyetin terör aygıtı: İstiklal Mahkemeleri

( 17/02/2011 ) ( derindusunce.org )

İslam, Muhammedin icadı

( 17/02/2011 ) ( belgehaber.com )

Atatürke hakaret etmek düşünce özgürlüğü mü?

( 17/02/2011 ) ( internetgazete.com )

İfade özgürlüğü, hakaret özgürlüğü değil

( 17/02/2011 ) ( tumgazeteler.com )

Peygambere Hakarete Cezayı Kaldırın!

( 17/02/2011 ) ( analizmerkezi.com )

İslamda Düşünce Özgürlüğü

( 17/02/2011 ) ( idefix.com )

Tübanın Düşünce Özgürlüğü ile İlgili Görüşü

( 17/02/2011 ) ( tuba.gov.tr )

İfade Özgürlüğü Temelinde Hakaret

( 17/02/2011 ) ( turkhukuksitesi.com )

Düşünce özgürlüğü

( 17/02/2011 ) ( tr.wikipedia.org )