<

Kahraman sendikacı bir anda yalaka oldu

Kahraman sendikacı bir anda yalaka oldu

Ergenekon davası sürecinde Türk Metal İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek e sahip çıkan CHP, Erdoğan ı davet etmeleri sebebiyle Özbek i bu kez "sarı sendikacılık" yapmakla suçladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Metal İş Sendikası tarafından 8 Mart Kadınlar günü dolayısıyla düzenlenen programa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın davet edilmesini sert bir dille eleştirirken, "O sendikacıya sormak isterim kaç işçinin emeği sömürülüyor haberin var mı? Sendikacı yalaka olmaz, sendikacı yürekli olur." dedi. Kılıçdaroğlu, askerlik süresine kademeli olarak 6 aya indireceklerini vaat ederken orduyu da terörle mücadelenin içinden çıkaracaklarını ifade etti.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu nda düzenlenen genişletilmiş il ve ilçe başkanları toplantısında partililere hitap etti. İl ve ilçe başkanlarına 12 Haziran da yapılacak genel seçimler için taktikler veren Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde ise yapacaklarını sıraladı. Kılıçdaroğlu, seçimlere en hazırlıklı partinin CHP olduğunu iddia etti.
"Türkiye çok iyi yönetiliyor diye bağırıyorlar, bunlara inanmayın." diyen CHP lideri, "Sizin inanacağınız dışarıdaki esnaf, yanınızdaki komşu. Hayatınızdan memnun musunuz? Herkes bir arayış içerisinde, kimse hayatından memnun değil. Üç Y ile iktidara geldiler. Yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar bitecekti. Bitti mi? Yolsuzlukların adresi neresi AKP. Yurttaş telefonla bile konuşamıyor. Unutmayın korkunun ecele faydası yok. O güneşi bir gün doğuracağız biz." diye konuştu.
RAKAMLARLA HÜKÜMETİN İCRAATLARINI ELEŞTİRDİ
Konuşmasında AK Parti iktidarı dönemine ait bazı rakamları veren Kılıçdaroğlu, hükümetin halkı kandırdığını savundu. Kılıçdaroğlu, AK Parti nin iktidara geldiğinde devletin borcunun 148 milyar dolar olduğunu 2010 de ise bu rakamın 306 milyar dolara çıktığını ileri sürdü.
CHP nin seçim vaatleri arasında bulunan aile sigortası konusuna değinen Kılıçdaroğlu, "Önce kadın kardeşlerimizden başlayalım. Bütün kadınlara seçme ve seçilme hakkını veren ilk parti CHP dir. Kadın kardeşlerimiz oy kullanıyorsa seçime katılıyorlarsa bu olanağı onlara CHP sağlamıştır. Onların evi CHP dir. CHP şimdi onlara ekonomik gelir de verecek. Her ailenin geliri en az 600 lira olacak. Kadında memur gibi çalışan gibi her ay gidip maaşını alacak. İşsizliği de yoksulluğu da yeneceğiz. Aile sigortası üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Biz hesaba şimdiden başladık. AKP Biz de yardım yapıyoruz diyor. Senin yaptığın yardım insanlıkla bağdaşmıyor. Kadınlar o kadar güçlü olacak ki erkek sabah kalktığında hanım bana 10 lira verir misin, kahvede çay içeceğim. diyecek."
YALAKA SENDİKACILAR
Kılıçdaroğlu nun hedefinde sadece Başbakan Erdoğan yoktu. Kılıçdaroğlu, Başbakan ın 8 Mart kadınlar günü dolayısıyla Türk Metal İş Sendikası nda gerçekleştirilen programa davet edilmesinden dolayı Ergenekon sanığı Sendika Genel Başkanı Mustafa Özbek i hedef alan ağır ifadeler kullandı.
Ergenekon davası kapsamındaki tutuklama sürecinde diğer sanıklara olduğu gibi Özbek e de sahip çıkan CHP lideri, Başbakan ı çağırdığı için bu kez Özbek i "Yalaka sendikacı olarak nitelendirdi.
Bu tür sendikacılığa literatürde "sarı sendikacılık" denildiğini ileri süren Kılıçdaroğlu, "Mardin e gittiğimiz gün, bir sendika kadınları çağırmış, Başbakan ı da çağırmış. Ben o sendikacıyı çok merak ediyorum. Kadın erkek eşit değildir diyen birini oraya çağırıp ne anlattırdı acaba orada. O sendikacıya sormak isterim, kaç işçinin emeği sömürülüyor haberin var mı? Başbakan ı çağırıyorlar, bir de kâğıt dağıtıyorlar, şurada şu sloganı atın diye. Sendikacı yalaka olmaz, sendikacı dediğin yürekli olur. Başbakan ı çağır yalakalık yap. Onun adı belli literatürde belli Sarı sendikacı denir." ifadelerini kullandı.
CHP ASKERLİĞİ KADEMELİ OLARAK 6 AYA İNDİRECEK
Kılıçdarolu, CHP nin bedelli askerlik talebini yenilerken yeni vaatlerde de bulundu. Kılıçdaroğlu askerlikle ilgili taleplerini şöyle sıraladı: "Bir defaya mahsus olarak bedelli askeri kanun tasarısını vereceğiz. Askerlik süresini 9 aya indireceğiz, aşamalı olarak 6 aya indireceğiz. Daha profesyonel ordu olacak. Askerlik yaşını 18 e indireceğiz. Çocuklarımız, okurken askerlik yapabilecek. Mezun olduklarında işleri hazır olacak. Arzu edenlere 18 yaşında askerliğini yaptıracağız. Gitsin, askere gelsin."
Kılıçdaroğlu, orduyu terörle mücadelenin içinden çıkaracaklarını söyledi.
ÖZGÜR MEDYA TALEBİ
Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir saat süren konuşmasından medya da nasibini aldı. "Yalaka medya değil, özgür medya istiyoruz." diyen Kılıçdaroğlu, "Geçen gün bir gazetede manşet. Libya dan vatandaşlarımız getirilmiş, Marmaris te otellere yerleştirilmiş. Manşet, AKP gelenleri otele yerleştiriyor, CHP çıkartıyor Açtım başkana nedir bu iş? dedim, Yurtdışındayım dedi. O gazeteye soruyorum siz de hiç utanma yok mu? Elbette bizi eleştirecekler özgür medya diyoruz. Ama medyanın yalakalığına tahammül edemiyoruz. Yalaka medya değil, özgür medya istiyoruz. Bunlar neden üstümüze geliyorlar? Diyorlar ki biz yüzde 58-60 la alacağız Yüzde 60 la kazanacaklarsa neden korkuyorlar." şeklinde konuştu.
Konuşmasında zaman zaman partililere yoldaşlar diye hitap eden ve buna karşılık CHP Gençlik Kolları na bağlı gençlerin "İsyan, devrim, özgürlük" sloganları eşliğinde konuşmasına devam eden CHP lideri, AK Parti nin CHP için kullandığı statükocu ifadesini eleştirdi.
AK Parti nin böyle bir algı oluşturduğunu ancak bunun gerçek olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, "Siyasi partiler yasasını da değiştireceğiz. Yüzde 10 barajı teklif edemezsiniz dediler, ettik. Milletin iradesine kimse baraj koymamalı. CHP statükocuymuş, AKP değişimciymiş. Kim seçim kanunu değişsin diyor CHP, hayır diyen AKP. Kim statükocu AKP. İç hizmet kanunu 35. madde teklif bile edemezsiniz dediler. Tak teklif ettik, kaçtılar. Dersim arşivlerini açıklarsam dedi. Dedim ki, adam gibi adamsan çıkar Dersim arşivlerini açıklarsın. YÖK ü değiştirelim dedik yanaşmadılar. 12 Eylül darbecilerinden hesap soracağız demişlerdi. Bir de maaşlarını yükselttiler. Öyle bir algı yarattılar ki sanki biz hep her şeye karşıyız. Değişimin adresi biziz, özgürlüğün adresi biziz. Toplumu geriye götürme adresi ise AKP dir."
CİHAN Haber Kaynağı toplumsalhafiza.com Düşünce özgürlüğü ve Hakaret Eklenme Tarihi : 13/03/2011Düşünce özgürlüğü ve Hakaret

Düşünce özgürlüğü ve Hakaret

Kimi toplumsal olaylar, terörizmin yıkıcı sonuçları, Batıda ve Doğuda düşünce özgürlüğünün yasallık ve meşruluk sınırlarını yeniden düşünmeye itmiştir.(wikipedia)... Hakaret, dünyanın birçok ülkesinde suç olarak nitelenmiş ve kanunlarla düzenlenmiştir.(turkhukuksitesi)... Egemen Bağış, Avrupa nın Türkiye yi sıkça eleştirdiği basın özgürlüğü konusun... Eklenme Tarihi : 06/05/2012


HABERİ OKU Atatürk olmasaydı babanız belli olmayacaktı

Atatürk olmasaydı babanız belli olmayacaktı

Eklenme Tarihi : 06/05/2012 gazete2023.com
HABERİ OKU Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi ?

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi ?

Eklenme Tarihi : 06/05/2012 haber3.com
HABERİ OKU Fazıl Say dan İslama çirkin saldırı

Fazıl Say dan İslama çirkin saldırı

Eklenme Tarihi : 06/05/2012 haber3.com

Hakaret ve küfür listesi

( 21/08/2011 ) ( arsiv.ntvmsnbc.com )

Chpden mahkemeye hakaret

( 09/08/2011 ) ( samanyoluhaber.com )

80 yıl önce sansürlenen Atanın mektubu bulundu

( 20/06/2011 ) ( cnnturk.com )

Bahçeli millete hakaret eden vekili Mhp yönetimine aldı

( 20/06/2011 ) ( medyarazzi.com )

Chpden Peygamberimize hakaret

( 17/06/2011 ) ( bugun.com.tr )

Sözcü Gazetesinden skandal başlık

( 16/06/2011 ) ( secim2011.samanyoluhaber.com )

Starın dizisi Geniş Aile, Fatiha Suresiyle dalga geçti

( 13/06/2011 ) ( haberaktuel.com )

Chp.org.tr küfür yayınına geçti

( 08/06/2011 ) ( medyarazzi.com )

Kırcadan Ajda Pekkana Ağır Hakaret

( 04/06/2011 ) ( kralmagazin.aktifhaber.com )

Yalakalık değil, duygu fışkırması yaşamış!

( 04/06/2011 ) ( haber.gazetevatan.com )

Uğur Dündardan Ajda Pekkana Hakaret

( 04/06/2011 ) ( ilkelihaber.com )

İslamiyete hakaret eden Chpliler listesi

( 02/06/2011 ) ( samanyoluhaber.com )

Özkök, mini etekle namaz, türbanla şarap istedi!

( 29/05/2011 ) ( cafesiyaset.com )

Genç Mustafa ya hakaret davası

( 20/05/2011 ) ( sabah.com.tr )

Sinir Bozucu Ayet, Son Moda Başörtüsü!!!

( 18/05/2011 ) ( haber365.com )

Karikatür dergisinden Kurana hakaret

( 09/05/2011 ) ( haberayna.com )

Kılıçdaroğlu Allaha dil mi uzattı?

( 06/05/2011 ) ( haber.ekolay.net )

Mukaddese hakaret sınır tanımadı

( 29/04/2011 ) ( stargazete.com )

Kabahat o dönek solcuların

( 27/04/2011 ) ( haberturk.com )

Bir Fransıza yapılacak en büyük hakaret

( 15/04/2011 ) ( haber1.com )

Günaydan tiyatroda hakaret iddiasına yanıt: Densizlik!

( 15/04/2011 ) ( medyafaresi.com )

Önce Türklere hakaret etti sonra ödül verdi

( 08/04/2011 ) ( dunya.milliyet.com.tr )

Zeki Alasyadan Şok Eden Namaz Sözü

( 05/04/2011 ) ( haberler.com )

Çarkçı Kemal için 2 yıl hapis isteniyor

( 05/04/2011 ) ( istanbulhaber.com.tr )

Gürsel Tekinden ekranda yavşak şoku!

( 27/03/2011 ) ( gazeteciler.com )

Ahmet Şık ın kitabı örgütsel doküman mı?

( 25/03/2011 ) ( haber.gazetevatan.com )

Mahkeme: O kitap taslağı bir örgüt yayını, toplayın

( 25/03/2011 ) ( stargazete.com )

Meşru ve doğru düşünce

( 16/03/2011 ) ( zaman.com.tr )

Basın özgürlüğü olmadan düşünce özürlüğü olmaz

( 09/03/2011 ) ( milligazete.com.tr )

Faşist çıkışlarıyla bilinen Mine Kırıkkanat Vatan dan kovuldu!

( 09/03/2011 ) ( medyasavar.com )

Fatih Altaylı, Teke Tek programında tepki gönderen izleyicilere ağır sözlerle hakaret etti

( 01/03/2011 ) ( internethaber.com )

Yine Özdemir İnce! Yine Hakaret!

( 26/02/2011 ) ( analizmerkezi.com )

Penguene bir suç duyurusu daha!

( 23/02/2011 ) ( ihlas.net.tr )

Prof. Yayla: Düşünce Özgürlüğü Olmadıkça İfade Özgürlüğü de Olamaz

( 22/02/2011 ) ( haberajans.com )

1 günde 23 gazeteci 19 ayrı davada yargılandı

( 20/02/2011 ) ( bugun.com.tr )

Gazetecilik değil, kin ve nefret üreten bir site

( 20/02/2011 ) ( zaman.com.tr )

Kanuni, Atatürk ve Said-i Nursi

( 19/02/2011 ) ( stratejikboyut.com )

Milliyetin Küstah yazarından millete hakaret

( 19/02/2011 ) ( birdunyabilgi.net )

Özgürlük sorumluluktur

( 19/02/2011 ) ( yenisafak.com.tr )

Prof. Çekere öfke giderek büyüyor

( 19/02/2011 ) ( hurriyet.com.tr )

Trenden kaçan oğlan Erzurumluyu kızdırdı

( 19/02/2011 ) ( pressturk.com )

Düşünceye atılan bombalar

( 19/02/2011 ) ( zaman.com.tr )

Odatvden 2010 model Ergenekon dökümanı çıktı

( 19/02/2011 ) ( stargazete.com )

Abd elçisi ilk sözüyle kızdırdı

( 19/02/2011 ) ( radikal.com.tr )

Önder Savdan hac savunması

( 19/02/2011 ) ( bugun.com.tr )

Soner Yalçın suçsuz mu?

( 17/02/2011 ) ( aksam.com.tr )

Başmüzakereci Egemen Bağış Basın özgürlüğü ve hakaret özgürlüğü karıştırılmamalı

( 17/02/2011 ) ( euractiv.com.tr )

Penguen özür diledi

( 17/02/2011 ) ( ntvmsnbc.com )

İnanca karşı hakaret ifade özgürlüğü mü?

( 17/02/2011 ) ( adanahaber.com )

Baruter ilk değil: Dini dogmaya dokunan linç ediliyor

( 17/02/2011 ) ( haber.sol.org.tr )

301 Yetmez, En Az 14 Madde Özgürlüğe Engel

( 17/02/2011 ) ( bianet.org )

Cumhuriyetin terör aygıtı: İstiklal Mahkemeleri

( 17/02/2011 ) ( derindusunce.org )

İslam, Muhammedin icadı

( 17/02/2011 ) ( belgehaber.com )

Atatürke hakaret etmek düşünce özgürlüğü mü?

( 17/02/2011 ) ( internetgazete.com )

İfade özgürlüğü, hakaret özgürlüğü değil

( 17/02/2011 ) ( tumgazeteler.com )

Peygambere Hakarete Cezayı Kaldırın!

( 17/02/2011 ) ( analizmerkezi.com )

İslamda Düşünce Özgürlüğü

( 17/02/2011 ) ( idefix.com )

Tübanın Düşünce Özgürlüğü ile İlgili Görüşü

( 17/02/2011 ) ( tuba.gov.tr )

İfade Özgürlüğü Temelinde Hakaret

( 17/02/2011 ) ( turkhukuksitesi.com )

Düşünce özgürlüğü

( 17/02/2011 ) ( tr.wikipedia.org )